Pirmais gaisa balons Latvijā svin divdesmitgadi lidojumā! (04.04.2012)
Dažādi / CAA

 4. aprīlī aprit 20. gadi kopš gaisa balona VINNIJS  pirmā lidojuma.  1992. gadā  tas pacēlās gaisā no Doma laukuma.  Šī notikuma aculiecinieks, toreiz Satiksmes ministrijas Aviācijas departamenta direktors, tagad Civilās aviācijas aģentūras mācību un eksaminēšanas nodaļas vadītājs Austris Zobens atceras:  „Bija apmēram tāda pat diena kā šī. Tikko biju apstiprināts departamenta direktora amatā un nolēmu aiziet apskatīties, kas tad tur Doma laukumā notiks”.  

Un notika tā, ka gaisa balona saimnieks Gunārs Dukšte aicināja pievienoties. Pirmais lidojums ilga apmēram 10 minūtes un vējš gaisa balonu, kurā atradās 4 vīri: Gunārs Dukšte, instruktors Rimvidas Maciulavičus, uzņēmējs Aldis Plaudis un Austris Zobens, aiznesa pāri Rīgai. Simboliski, bet VINNIJS piezemējās tieši Spilves lidlaukā.

Kopā ar VINNIJU atzīmējot arī savas dzīves gadskārtu, Gunārs Dukšte saka: „Esmu vēju nests no Ziemeļpola līdz Austrālijai, no Japānas līdz Meksikai, pāri Alpu grēdām, valstu robežām un daudziem zemeslodes brīnumiem. Tomēr mans ceļš sākas un vienmēr noslēdzas pasaules skaistākajā vietā – Latvijā”.

28. aprīlī mākslas galerijā „Siguldas tornis” būs skatāma A. Linarta fotogrāfiju kolekcija „Lidojuma 20 gadi”, kas iespējams atklās - kur un cik reizes savā garajā mūžā VINNIJS ir bijis uzticams un nenogurstošs ceļabiedrs. 

Gaisa balona VINNIJS ir reģistrēts LR Civilās aviācijas gaisa kuģu reģistrā un SIA "VINNIJS" ir izsniegta reģistrācijas apliecība ar nacionālo un reģistra zīmi Nr. YL – 001.