Ādažu apkārtnē līdz nedēļas beigām norisināsies militāro gaisa kuģu lidojumi (24.09.2019)
Dažādi / CAA

Ādažu apkārtnē līdz nedēļas beigām norisināsies militāro gaisa kuģu lidojumi

Pamatojoties uz NBS Apvienotā štāba pieprasījumu, valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” izveidojusi ierobežoto lidojumu zonu “CORONA” militāro gaisa kuģu lidojumiem plašā teritorijā ap Ādažiem. Ierobežojumi ir spēkā katru dienu no plkst. 8.00 līdz 20.00 laika posmā no 25. līdz 29. septembrim ieskaitot.

Ierobežojums iekļauj plašu teritoriju ap Ādažiem, stiepjoties līdz un iekļaujot Cēsis, Ērgļus, Koknesi, Jaunjelgavu, Aizkraukli, Jumpravu, Lēdmani, Skrīverus, Ogresgalu, Suntažus, Garkalni, Carnikavu, Lilasti un Saulkrastus. Pierīgā zona beidzas pie Tallinas apvedceļa pie Berģiem. Zona slēgta no zemes līdz augstumam 7000 pēdas jeb 2133 metri virs vidējā jūras līmeņa.

Šajā laikā ir ierobežojums lidojumā neiesaistītiem gaisa kuģiem izmantot gaisa telpu, attiecīgi lidojumi ir aizliegti arī civilajiem bezpilota gaisa kuģiem (droniem).

Īslaicīgais gaisa telpas ierobežojums izdots, lai civilās aviācijas un citi neiesaistītie gaisa kuģi neielidotu militāro lidojumu zonā, bet bezpilota gaisa kuģu piloti neapdraudētu militāro lidojumu drošumu. Vienlaikus CAA norāda, ka ierobežoto lidojumu zonas apkārtnes iedzīvotāji šajā laikā var saskarties ar ikdienā neierastām situācijām – īpašu militāro gaisa kuģu aktivitāti vai zemu lidojošiem militāriem gaisa kuģiem. Iedzīvotājiem nav pamata satraukties, jo šajā laikā notiek militāro gaisa kuģu mācības.

Vienlaikus CAA informē, ka tā nav izdevusi nevienu atļauju bezpilota gaisa kuģu lidojumam ierobežotajā lidojumu zonā un iedzīvotāji, kuri pamanījuši nesaskaņotus lidojumus ar bezpilota gaisa kuģiem, var par to ziņot Valsts policijai.

Personas, kuras pārkāpj bezpilota gaisa kuģu lietošanas noteikumus, var tikt sodītas ar naudas sodu no 150 līdz 3000 euro.

Vienlaikus tālvadības pilotiem, kuri neievēro bezpilota gaisa kuģu lietošanas noteikumus, un veic nesaskaņotus lidojumus ar dronu jārēķinās, ka viņu drons var tikt izņemts līdz administratīvā pārkāpuma lietas apstākļu noskaidrošanai.

Informācija par īslaicīgiem gaisa telpas ierobežojumiem (NOTAM ziņojumu veidā) pieejama Latvijas Gaisa satiksmes mājaslapā https://ais.lgs.lv/notam. Vienlaikus mājas lapā https://ais.lgs.lv ir pieejama informācija arī par pastāvīgiem gaisa telpas izmantošanas ierobežojumiem.