Avio pasažieru drošības kontrolē - turpmāk stingrākas prasības (01.10.2007)
Arhīvs / CAA

CAA informē, ka 17.oktobrī  Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī publicēta KOMISIJAS REGULA (EK) Nr. 1546/2006 (2006. gada 4. oktobris), ar kuru groza Regulu (EK) Nr. 622/2003, ar ko nosaka pasākumus kopēju pamatstandartu īstenošanai aviācijas drošības jomā. Regula stāsies spēkā  2006. gada 6.novembrī.  Regula papildina aizliegto priekšmetu sarakstu ienešanai gaisa kuģī. Par ieviestajiem papildinājumiem aizliegto priekšmetu sarakstā, tajā skaitā šķidrumiem pasažierus informēs aviosabiedrības.

Lai aizsargātu pasažierus no jauna apdraudējuma, kurā var tikt izmantotas šķidras sprādzienbīstamas vielas, Eiropas Savienība ir pieņēmusi grozījumus drošības noteikumos, kas ierobežo šķidrumudaudzumu, kādu pasažieris var iznest cauri drošības kontroles punktam. Šie noteikumi attiecās uz visiem pasažieriem, kas izlido no ES lidostām uz jebkuru vietu pasaulē. Lai aizsargātu pasažierus no jauna apdraudējuma, kurā var tikt izmantotas šķidras sprādzienbīstamas vielas, Eiropas Savienība ir pieņēmusi grozījumus drošības noteikumos, kas ierobežo šķidrumudaudzumu, kādu pasažieris var iznest cauri drošības kontroles punktam. Šie noteikumi attiecās uz visiem pasažieriem, kas izlido no ES lidostām uz jebkuru vietu pasaulē. Tas nozīmē, ka drošības kontroles punktā Jūsu rokas bagāža papildus jau aizliegto priekšmetu pārbaudei tiks pakļauta arī šķidrumu pārbaudei. Neskatoties uz to, jaunie noteikumi neierobežo šķidrumu tilpumu, kādu pasažieri var iegādāties veikalos, kas atrodas aiz iekāpšanas talonu uzrādīšanas vietas, kā arī gaisa kuģos, kurus ekspluatē Eiropas Savienības valstu aviosabiedrības.

Jaunais regulējums stājas spēkā no 2006. gada 6. novembra visās ES un Norvēģijas, Islandes un Šveices lidostās.

Kas jauns?

Kravājot ceļojuma somu

Gatavojoties ceļojumam Jūs savā rokas bagāžā savām vajadzībām šķidrumus varat ņemt līdzi mazā apjomā. Šķidrumiem jābūt atsevišķos iepakojumos un to maksimālā ietilpība nedrīkst pārsniegt 100 mililitrus katrā. Šķidrumu tilpnes jāiesaiņo caurspīdīgā, atkārtoti attaisāmā un aiztaisāmā 1l ietilpības plastikāta maisiņā.Lidostā, drošības kontroles punktā:

    *  Pārbaudes procesa atvieglošanas nolūkos jāuzrāda plastmasas maisiņš, kurā ievietotas šķidrumu saturošās tilpnes;
    * Jānoģērbj žakete un mētelis, kas tiks caurskatīti atsevišķi, kamēr Jūs iziesiet cauri metāla detektoram;
    * Portatīvie datori un citas lielas elektroniskās ierīces jāizņem no rokas bagāžās. Tie tiks caurskatīti atsevišķi, kamēr Jūs izejat cauri metāla detektoram.

Šķidrumi un tiem pielīdzinātas vielas:

    *  Ūdens un citi dzērieni, zupas, sīrupi;
    * Parfimērija;
    * Želejas, ieskaitot matu un dušas želeju;
    * Pastas, ieskaitot zobu pastu;
    * Acu tuša;
    * Krēmi, losjoni un eļļas;
    * Lakas;
    * Skūšanās putas, cita veida putas un dezodoranti;
    * Šķidrumu- cietvielu maisījumi;
    * Citi šķidrumi ar līdzīgu sastāvu.

Kas nemainīsies ?
Jūs joprojām varat:

Iepakot šķidrumus somās, kuras tiek nodotas reģistrētā bagāžā. Jaunie noteikumi attiecās tikai uz rokas bagāžu;

    * Rokas bagāžā ievietot zāles un diētiskus produktus, ieskaitot mazuļu pārtiku, kuru nepieciešams izmantot lidojuma laikā. Drošības kontrolē Jums var prasīt apstiprinājumu produktu nepieciešamībai;
    * Pirkt šķidrumus, tādus kā dzērieni un parfimērija ES lidostu veikalos, kuri atrodas pēc iekāpšanas talona uzrādīšanas punkta vai gaisa kuģu salonā, kurus ekspluatē Eiropas Savienības valstu aviosabiedrība.

Ja šīs preces tiek pārdotas īpaši aiztaisāmos maisiņos, neatveriet tos pirms tie tiek caurskatīti –maisiņa saturs var tikt konfiscēts drošības kontroles punktā.
Ja pasažieris lido ar pārsēšanos, izmantojot ES lidostu, neatveriet maisiņu, kamēr neesat izgājuši drošības caurskati Jūsu pārsēšanas lidostā, vai pēdējā pārsēšanās lidostā, ja Jums nepieciešams pārsēsties vairākās lidostās.
Ja pasažieris lido ar pārsēšanos, izmantojot ES lidostu, neatveriet maisiņu, kamēr neesat izgājuši drošības caurskati Jūsu pārsēšanas lidostā, vai pēdējā pārsēšanās lidostā, ja Jums nepieciešams pārsēsties vairākās lidostās.
Ja Jums ir kādas šaubas, ko Jūs drīkstat ņemt līdzi rokas bagāžā, pirms izlidošanas, lūdzu kontaktējaties ar savu aviosabiedrību vai ceļojuma aģentūru.
Lūdzu, esiet atsaucīgi un sadarbojoties ar lidostas drošības un aviosabiedrības darbiniekiem.

Šo dokumentu ir izstrādājusi Eiropas Komisija, sadarbojoties ar Eiropas aviosabiedrību asociāciju un Starptautisko lidostu padomi.

Atsauce: Šis dokuments sniedz kopsavilkumu pasažieru informācijai par galvenajiem ES regulas punktiem. Jebkādas tiesiskas darbības vai prasības var pamatot tikai atsaucoties uz pieņemto ES tiesību aktu.