Civilās aviācijas aģentūra (CAA) publicē lidojumu drošības pārskatu par 2007. gadu (01.02.2008)
Arhīvs / CAA

Rīgā, 06.05.2008. – Lai informētu sabiedrību par civilās aviācijas (komercaviācija un vispārējās nozīmes aviācija) lidojumu drošības situāciju valstī, Civilās aviācijas aģentūra ir sagatavojusi pārskatu, izmantojot CAA datu bāzē apkopoto informāciju. Atgadījumi CAA datu bāzē tiek sagrupēti pēc Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (ICAO) noteiktajām aviācijas nelaimes gadījumu vai incidentu kategorijām.

Latvijā 2007. gadā komercaviācijā visbiežāk konstatētais apdraudējums ir bijis lidošana kontrolējamā gaisa telpā bez sakariem ar navigācijas pakalpojumu sniedzēju. Tehniskās kļūmes visbiežāk ir piemeklējušas gaisa kuģa vadības iekārtas.

Latvijā nolidoto stundu skaits un atgadījumu skaits liecina par apdraudējumu esamību Vispārējās nozīmes aviācijas jomā un nepieciešamību uzlabot lidojumu drošības kultūru Vispārējās nozīmes aviācijā . Attiecībā uz lidostām, vislielākās raizes rada putnu kontrole un ar to saistītie pasākumi. Aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju apdraudējums ir bijis distancēšanas nodrošināšana starp gaisa kuģiem.
» 2007. gada drošības pārskats