Darbības aizliegumam Kopienā pakļauto gaisa pārvadātāju Kopienas saraksta atjaunošana (01.03.2007)
Arhīvs / CAA

Civilās aviācijas aģentūra informē, ka š.g. 7. martā stājusies spēkā KOMISIJAS REGULA (EK) Nr. 235/2007 ar ko groza Regulu (EK) Nr. 474/2006 par darbības aizliegumam Kopienā pakļauto gaisa pārvadātāju Kopienas saraksta izveidi.

Regulas mērķis ir aktīvi uzraudzīt notikumu attīstību saistībā ar tiem uzņēmumiem, kuri beiguši darbību vai uzsākuši darbību ar citu identitāti vai valstspiederību, vai, pamatojoties uz kopējiem kritērijiem, ir novērtēts, ka noteiktiem gaisa pārvadātājiem jāturpina piemērot darbības aizliegumu.

Augstāk minētā regula skar aviosabiedrības no Kazahstānas, Ganas, Libērijas, Ugandas, Pakistānas un Kongo Demokrātiskās Republikas, Kirgizstānas, Bulgārijas.

Regula skar arī virkni Krievijas Federācijas gaisa pārstāvjus. No 2007. gada 5. marta Krievijas pārvadātājiem Aero Rent, Tatarstan, Atlant Soyuz, Aviakon Zitotrans, Centre Avia, Gazpromavia, Lukoil, Russian Sky (Russkoe Nebo) un Utair nav atļauts veikt atsevišķus lidojumus un čarterlidojumus Kopienā. Šādus lidojumus drīkst veikt tikai pēc Krievijas Federācijas kompetento iestāžu veiktas pārbaudes un ar minēto iestāžu īpašu, izņēmuma kārtā piešķirtu atļauju, kā arī ar galamērķa lidostas dalībvalsts oficiālu piekrišanu. Pirms šādas atļaujas piešķiršanas savlaicīgi informēs Komisiju un dalībvalstis. Attiecīgajai dalībvalstij galamērķa lidostā Kopienas teritorijā jāveic pienācīgas pirmslidojuma/pēclidojuma pārbaudes. Lidojuma atļaujai jāatrodas gaisa kuģī, lai atvieglotu pirmslidojuma/ pēclidojuma pārbaužu veikšanu.
Visi regulā paredzētie pasākumi ir saskaņoti ar Gaisa drošības komiteju, kuras sastāvā ir arī pārstāvis no Latvijas Republikas civilās aviācijas.