Rēzeknē 7. novembrī aviācijas skates laikā noteikti gaisa telpas ierobežojumi (04.11.2019)
Dažādi / CAA

Rēzeknē 7. novembrī aviācijas skates laikā noteikti gaisa telpas ierobežojumi

Pamatojoties uz Valsts robežsardzes pieprasījumu, valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) izveidojusi ierobežoto lidojumu zonu “REZEKNE AIRSHOW” aviācijas skates organizēšanai un norisei Rēzeknē. Īslaicīgais gaisa telpas ierobežojums būs spēkā 7. novembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00.

Gaisa telpas ierobežojums ir 9200 metru rādiusā no Rēzeknes centra (pieminekļa “Vienoti Latvijai”, Latgales Māra). Attiecīgi ierobežojums iekļauj visu teritoriju Rēzeknes, kā arī tādas apdzīvotas vietas kā Janopole, Sprūževa, Sondori un Ozolmuiža. Gaisa telpas ierobežojums noteikts augstumā no zemes līdz 609 metriem.

Ierobežojums nosaka aizliegumu neiesaistītiem gaisa kuģiem izmantot gaisa telpu, attiecīgi lidojumi ir aizliegti arī ar bezpilota gaisa kuģiem (droniem). Lidojumus ierobežotajā gaisa telpā aizliegts veikt arī tālvadības pilotiem, kuri ir saņēmuši CAA izsniegtās ilgtermiņa atļaujas paaugstināta riska lidojumiem.

Īslaicīgais gaisa telpas ierobežojums izdots, lai civilās aviācijas un citi neiesaistītie gaisa kuģi neielidotu aviācijas skates zonā, bet bezpilota gaisa kuģu piloti neapdraudētu lidojumu drošumu.

Personas, kuras pārkāpj bezpilota gaisa kuģu lietošanas noteikumus, var tikt sodītas ar naudas sodu no 150 līdz 3000 euro.

Vienlaikus tālvadības pilotiem, kuri neievēro bezpilota gaisa kuģu lietošanas noteikumus, un veic nesaskaņotus lidojumus ar dronu jārēķinās, ka viņu drons var tikt izņemts līdz administratīvā pārkāpuma lietas apstākļu noskaidrošanai.

Informācija par īslaicīgiem gaisa telpas ierobežojumiem (NOTAM ziņojumu veidā) pieejama Latvijas Gaisa satiksmes mājaslapā https://ais.lgs.lv/notam. Vienlaikus mājas lapā https://ais.lgs.lv ir pieejama informācija arī par pastāvīgiem gaisa telpas izmantošanas ierobežojumiem.