• Par gaisa telpas ierobežošanu (19.07.2019)
  Dažādi / CAA

  Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (turpmāk – CAA), izvērtējot pasākuma organizatoru iesniegtos dokumentus, atļāvusi aviācijas skates “Wings Over Baltics Airshow 2019” organizēšanu un norisi lidostā "Jūrmala" Tukumā šajā nedēļas nogalē.

  Vairāk

 • Stājas spēkā vienotais Eiropas regulējums bezpilota gaisa kuģu lietošanai (01.07.2019)
  Dažādi / CAA

  Šodien, 1. jūlijā, stājas spēkā Eiropas Komisijas regulējums par bezpilota gaisa kuģu sistēmām, kas nākotnē noteiks bezpilota gaisa kuģu ekspluatācijas noteikumus un procedūras. Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) atgādina, ka Eiropas regulējums tiks piemērotas ar 2020. gada 1. jūliju, kas nozīmē, ka gada laikā visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savos nacionālajos normatīvajos aktos jāievieš regulu prasības.

  Vairāk

 • CAA: Lielākās problēmas dronu pilotēšanā pašlaik ir saistītas ar neinformētību (28.06.2019)
  Dažādi / CAA

  Šogad valdībai būtu jāpieņem jaunā redakcija noteikumiem, kuri regulē dronu lietošanu. Jaunā noteikumu versija izstrādāta, konsultējoties ar ļoti plašu iesaistīto personu loku, sākot no pašiem dronu lietotājiem un beidzot ar gaisa telpas uzraudzībā iesaistītajām institūcijām, tādēļ to var uzskatīt par ļoti kvalitatīvu, intervijā aģentūrai LETA norāda Civilās aviācijas aģentūras (CAA) direktors Māris Gorodcovs. Līdzšinējā pieredze parāda, ka lielākās problēmas dronu pilotēšanā ir saistītas ar nezināšanu un neinformētību, jo daudzi to uztver kā rotaļlietu, nevis kā gaisa kuģi, kurš, nepareizi lietojot, var nodarīt arī nopietnu kaitējumu. Tādēļ CAA īpašu uzsvaru liks arī uz informēšanas kampaņām. Vienlaikus izmaiņas Eiropas mērogā gaidāmas arī gaisa telpas pārvaldībā, jo arvien augot aviolidojumu skaitam, pašlaik kapacitātes griestus Eiropā sasnieguši gan daudzi lidojumu vadības centri, gan lidostas.

  Vairāk

 • Svētku laikā aicinām nepilotēt bezpilota gaisa kuģi alkohola reibumā vai naktīs (22.06.2019)
  Dažādi / CAA

  Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) izskata administratīvā pārkāpuma lietu, kurā drona pilots bezpilota gaisa kuģi vadījis naktī stiprā alkohola reibumā. Svētku laikā aicinām drona pilotus būt atbildīgiem un nepilotēt bezpilota gaisa kuģus naktī vai alkohola reibumā.

  Vairāk

 • Uzlabojoties ziņošanas kultūrai par incidentiem aviācijā, uzlabojas arī drošuma līmenis (18.06.2019)
  Dažādi / CAA

  Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) ir publicējusi Lidojumu drošuma pārskatu par 2018. gadu, kurā secinātas galvenās drošuma tendences aviācijā Latvijā un pasaulē. Pamatojoties uz analīzē secināto, CAA pārplāno tālākās darbības uzraudzības jomā, piemēram, veic papildu auditus, lai uzlabotu kopējo drošuma līmeni Latvijas aviācijā

  Vairāk

 • Nesaskaņoti lidojumi ar dronu Tet Rīgas maratona laikā ir aizliegti (17.05.2019)
  Dažādi / CAA

  Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) aicina tālvadības pilotus Tet Rīgas maratona laikā ievērot bezpilota gaisa kuģu ekspluatācijas noteikumus, neveicot aizliegtajās zonās lidojumus ar droniem.

  Vairāk

 • Gorodcovs: Ir panākts vienots redzējums dronu integrācijai Latvijā (16.05.2019)
  Dažādi / CAA

  Valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” (Civilās aviācijas aģentūra) direktors Māris Gorodcovs iesaistītajām pusēm nosūtījis rekomendācijas “Ieteikumi bezpilota gaisa kuģu integrācijai Latvijā”. Tajā publiskā un privātā sektora pārstāvji vienojušies par kopīgu sadarbību un nākamajiem soļiem bezpilota gaisa kuģu (dronu) attīstībai valstī.

  Vairāk

 • Itālijas policijai nodots neadekvāts pasažieris, kurš alkohola reibuma dēļ apdraudēja lidojuma drošību (23.04.2019)
  Dažādi / CAA

  Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (Civilās aviācijas aģentūra) informē, ka pagājušajā nedēļā kāds Latvijas pilsonis savas neadekvātās rīcības dēļ pēc lidojuma nodots Itālijas likumsargiem. Vienlaikus divi neadekvāti pasažieri pēc lidojuma nodoti Latvijas likumsargiem.

  Vairāk

 • Lielākā daļa dronu lidojumu notiek nesaskaņoti (17.04.2019)
  Dažādi / CAA

  Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (Civilās aviācijas aģentūra) ir veikusi bezpilota gaisa kuģu lidojumu monitoringu, kuru rezultāti liecina – starptautiskās lidostas “Rīga” apkārtnē mēneša laikā veikti 175 lidojumi. No tiem tikai divos gadījumos tālvadības pilotiem bija izsniegtas atļaujas lidojuma veikšanai.

  Vairāk

 • Palielinās pasažieru skaits, kuriem atsaka lidojumu neadekvātas uzvedības dēļ (09.04.2019)
  Dažādi / CAA

  Palielinās pasažieru skaits, kuriem atsaka lidojumu neadekvātas uzvedības dēļ

  Vairāk

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7