• Rammstein koncerta laikā Lucavsalas apkārtnē dronu lidojumi ir aizliegti (05.08.2019)
  Dažādi / CAA

  6. augustā laika posmā no 20 līdz 24 Lucavsalas apkārtnē Rammstein koncerta laikā ir ierobežojums gaisa kuģiem izmantot gaisa telpu, attiecīgi lidojumi ir aizliegti arī ar bezpilota gaisa kuģiem (droniem).

  Vairāk

 • Par 59 procentiem palielinājies izsniegto atļauju skaits dronu lidojumiem (04.08.2019)
  Dažādi / CAA

  Šogad būtiski palielinājies izsniegto atļauju skaits bezpilota gaisa kuģu lidojumiem, pārsniedzot 2018. gadā visa gada laikā izsniegto atļauju skaitu. Vienlaikus nedaudz samazinājies pieļauto pārkāpumu skaits, liecina valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) dati.

  Vairāk

 • Pasākumu laikā dronu lietošana slēgtā gaisa telpā ir aizliegta (03.08.2019)
  Dažādi / CAA

  Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) informē, ka tālvadības piloti dažādu pasākumu laikā neievēro izsludinātos īslaicīgos gaisa telpas ierobežojumus, tādējādi riskējot saņemt sodu par neatļautu bezpilota gaisa kuģu lietošanu.

  Vairāk

 • Latvijā apkalpoto lidmašīnu pasažieru skaits pieaudzis par gandrīz 10 procentiem (23.07.2019)
  Dažādi / CAA

  Aviācijas nozare Latvijā piedzīvo strauju izaugsmi, palielinoties gan apkalpoto pasažieru skaitam Latvijas lidostās, gan vadīto lidojumu skaitam Latvijas gaisa telpā, liecina valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) apkopotie dati.

  Vairāk

 • Par gaisa telpas ierobežošanu (19.07.2019)
  Dažādi / CAA

  Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (turpmāk – CAA), izvērtējot pasākuma organizatoru iesniegtos dokumentus, atļāvusi aviācijas skates “Wings Over Baltics Airshow 2019” organizēšanu un norisi lidostā "Jūrmala" Tukumā šajā nedēļas nogalē.

  Vairāk

 • Stājas spēkā vienotais Eiropas regulējums bezpilota gaisa kuģu lietošanai (01.07.2019)
  Dažādi / CAA

  Šodien, 1. jūlijā, stājas spēkā Eiropas Komisijas regulējums par bezpilota gaisa kuģu sistēmām, kas nākotnē noteiks bezpilota gaisa kuģu ekspluatācijas noteikumus un procedūras. Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) atgādina, ka Eiropas regulējums tiks piemērotas ar 2020. gada 1. jūliju, kas nozīmē, ka gada laikā visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savos nacionālajos normatīvajos aktos jāievieš regulu prasības.

  Vairāk

 • CAA: Lielākās problēmas dronu pilotēšanā pašlaik ir saistītas ar neinformētību (28.06.2019)
  Dažādi / CAA

  Šogad valdībai būtu jāpieņem jaunā redakcija noteikumiem, kuri regulē dronu lietošanu. Jaunā noteikumu versija izstrādāta, konsultējoties ar ļoti plašu iesaistīto personu loku, sākot no pašiem dronu lietotājiem un beidzot ar gaisa telpas uzraudzībā iesaistītajām institūcijām, tādēļ to var uzskatīt par ļoti kvalitatīvu, intervijā aģentūrai LETA norāda Civilās aviācijas aģentūras (CAA) direktors Māris Gorodcovs. Līdzšinējā pieredze parāda, ka lielākās problēmas dronu pilotēšanā ir saistītas ar nezināšanu un neinformētību, jo daudzi to uztver kā rotaļlietu, nevis kā gaisa kuģi, kurš, nepareizi lietojot, var nodarīt arī nopietnu kaitējumu. Tādēļ CAA īpašu uzsvaru liks arī uz informēšanas kampaņām. Vienlaikus izmaiņas Eiropas mērogā gaidāmas arī gaisa telpas pārvaldībā, jo arvien augot aviolidojumu skaitam, pašlaik kapacitātes griestus Eiropā sasnieguši gan daudzi lidojumu vadības centri, gan lidostas.

  Vairāk

 • Svētku laikā aicinām nepilotēt bezpilota gaisa kuģi alkohola reibumā vai naktīs (22.06.2019)
  Dažādi / CAA

  Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) izskata administratīvā pārkāpuma lietu, kurā drona pilots bezpilota gaisa kuģi vadījis naktī stiprā alkohola reibumā. Svētku laikā aicinām drona pilotus būt atbildīgiem un nepilotēt bezpilota gaisa kuģus naktī vai alkohola reibumā.

  Vairāk

 • Uzlabojoties ziņošanas kultūrai par incidentiem aviācijā, uzlabojas arī drošuma līmenis (18.06.2019)
  Dažādi / CAA

  Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) ir publicējusi Lidojumu drošuma pārskatu par 2018. gadu, kurā secinātas galvenās drošuma tendences aviācijā Latvijā un pasaulē. Pamatojoties uz analīzē secināto, CAA pārplāno tālākās darbības uzraudzības jomā, piemēram, veic papildu auditus, lai uzlabotu kopējo drošuma līmeni Latvijas aviācijā

  Vairāk

 • Nesaskaņoti lidojumi ar dronu Tet Rīgas maratona laikā ir aizliegti (17.05.2019)
  Dažādi / CAA

  Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) aicina tālvadības pilotus Tet Rīgas maratona laikā ievērot bezpilota gaisa kuģu ekspluatācijas noteikumus, neveicot aizliegtajās zonās lidojumus ar droniem.

  Vairāk

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8